27.10.2024

Перший міжнародний фінансовий форум "FINTECH та цифрова трансформація фінансового ринку: візія розбудови банківського та страхового бізнесу"


У класичному університеті Тернополя розпочав роботу Перший міжнародний фінансовий форум "FINTECH та цифрова трансформація фінансового ринку: візія розбудови банківського та страхового бізнесу".

Захід зібрав українських та іноземних експертів-фінансистів, керівників підприємств, фінансових посередників, представників наукової та освітньої спільноти, які цікавляться питанням цифрової трансформації фінансового ринку в контексті впровадження сучасних фінансових технологій у страховий та банківський бізнес.

Основні теми дискусійної платформи: тенденції модернізації фінансів у бізнес-просторі епохи диджиталізації; фінтек в системі парадигм розвитку банківського ринку; цифровізація та цифрові технології страхового ринку: стратегічні вектори реформування; виклики та орієнтири розвитку фінансового ринку в цифрову епоху.

Фінансові технології вже стали рушійною силою змін у світовій фінансовій індустрії. Те, що раніше здавалося далекою перспективою, сьогодні стало реальністю: від безконтактних платежів і блокчейн-технологій до штучного інтелекту в фінансовому секторі. Зміни відбуваються настільки швидко, що багато традиційних гравців фінансового ринку, включаючи банки та страхові компанії, змушені переглядати свої бізнес-моделі та стратегії.

Відкрила форум ректор ЗУНУ Оксани Десятнюк: «Сьогодні ми зібралися для обговорення однієї з найдинамічніших і найважливіших тем сучасної економіки — фінансових технологій та цифрової трансформації фінансового ринку. Ця тема є актуальною для всіх, хто працює в банківському та страховому бізнесі, а також для наукової спільноти, яка досліджує глобальні зміни в економіці та фінансових системах.

Наукова спільнота відіграє важливу роль у дослідженні та аналізі цифрової трансформації. Наше завдання — не лише досліджувати вплив фінансових технологій на ринок, але й розробляти нові моделі, які допоможуть передбачати наслідки змін та підвищувати ефективність використання фінтек-рішень».

Привітав учасників форуму заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко:

«Дуже радий, що в такому потужному університеті зібралося таке високо-фахове товариство для обговорення цікавої та актуальної теми сьогодення Після перемоги ми будемо відбудовувати нашу країну, і саме фінансова складова цієї відбудови має особливе значення для суспільства.

Відрадно, що в університеті відбуваються такі дискусії, адже в них народжуються ідеї, які стануть основою для прийняття управлінських рішень на загальнонаціональному рівні. Дякую усім за участь, за стійкість, за ваші наукові роботи, адже саме учені доводять, що українська освіта – це рушій прогресу».

До присутніх звернувся перший заступник Голови Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Куйбіда:

«Я хочу подякувати вам за те, що ви робите, адже говорити про щось нове в період війни – це не кожному під силу, адже генерувати нові сенси, нові смисли, коли навколо війна, – дуже складно. У ваших серцях є жага до пізнання нового, ви хочете працювати з технологіями майбутнього.

Цифровізація сьогодні є важливим вектором у кожній галузі. Мені, як економісту за фахом, зрозуміло, що працювати без новітніх технологій – неможливо. Потрібно знаходити нові фінансові моделі, приймати рішення у складних ситуаціях.

Бажаю вам наснаги, креативних рішень. Зробімо все, щоб під час форуму були виокремлені нові моделі, запропоновані цікаві управлінські рішення й дієві вектори розбудови нової України. Дякую вам за вашу працю. Слава Україні!»

Президент Україно-Американською асоціації працівників вищої школи, голова Вченої ради Західноукраїнського національного університету, завідувач кафедри фінансів ім. С.І. Юрія Андрій Крисоватий звернувся до учасників форуму:

«Я дуже радий вітати вас сьогодні на цьому міжнародному форумі, присвяченому фінансовим технологіям та цифровій трансформації фінансового ринку.

В Україні йде війна. Завдячуючи мужності та незламності військових Збройних Сил України, ми маємо змогу проводити такі заходи, жити та працювати тут, вдома, мріяти про щасливе майбутнє для нової генерації українців.

В епоху стрімких змін технології не просто доповнюють наші дії, а радикально змінюють спосіб життя, те, як функціонує світ, а особливо фінансовий простір. Fintech вже перестав бути чимось новим, екзотичним, ставши ключовим драйвером змін в нашій фінансовій системі».

Модерував роботу форуму голова правління Міжбанківської валютної біржі, професор кафедри економічної експертизи та землевпорядкування ЗУНУ – Анатолій Гулей.

Під час форуму виступили науковці: ректор Луцького національного технічного університету Ірина Вахович, генеральний директор Моторного (транспортного) страхового бюро України Олександр Берназюк, член Ради Національного банку України Василь Фурман, завідувач кафедри фінансових технологій та банківського бізнесу ЗУНУ Ольга Кнейслер.

Відрадно, що у заході взяли участь голова правління «Mountainview Capital Management» (Нью-Йорк) William D. Redfern, Голова наглядової ради «Crowe» Дмитро Михайленко, директор Інституту післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка Наталія Ткаченко, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Миколаївського національного аграрного університету Наталія Сіренко, проректор з навчально-методичної роботи Київського інституту бізнесу та технологій Марина Рябокінь.

Форум став важливою подією для налагодження міжнародного співробітництва та обміну досвідом у сфері цифрової трансформації. Він сприяв зміцненню зв’язків між науковими колами, бізнесом та державними органами, що дає змогу спільно вирішувати виклики сучасного фінансового ринку та формувати нові стратегії розвитку.

Форум має на меті виокремити рекомендації щодо реформування фінансового сектору, які допоможуть пришвидшити впровадження цифрових інновацій та сприятимуть адаптації до нових викликів цифрової економіки.

Перший міжнародний фінансовий форум «FINTECH та цифрова трансформація фінансового ринку: візія розбудови банківського та страхового бізнесу» став шансом для кожного почути різні точки зору провідних експертів-практиків, представників різних наукових шкіл, бізнес-лідерів з усіх куточків України та світу, дискутуючи про актуальні проблеми цифрової трансформації фінансового ринку в сучасних умовах.