КАФЕДРА ФІНАНСОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА БАНКІВСЬКОГО БІЗНЕСУ

Кафедра створена у 1985 році як кафедра державного страхування і фінансів галузей народного господарства, яку в 1991 році було перейменовано на кафедру страхування, а у 2007 році – на кафедру фінансів суб’єктів господарювання і страхування. У зв’язку із модернізацією напрямків науково-дослідної та освітньої діяльності, з вересня 2018 року це кафедра фінансового менеджменту та страхування. З серпня 2022 року - це кафедра фінансових технологій та банківського бізнесу.

МЕТА КАФЕДРИ – розвиток науково-освітніх шкіл фінансового менеджменту та соціального забезпечення ЗУНУ шляхом студіювання наукових постулатів та генерування нових наукових знань, практичної імплементації теоретичних розробок та підготовка висококваліфікованих фахівців, конкурентоздатних на європейському ринку праці в умовах інформаційного суспільства та інноваційної економіки.

ЗАВДАННЯ КАФЕДРИ:

- здійснення науково-дослідної діяльності у сферах фінансового менеджменту, соціального забезпечення, банківського бізнесу;

- забезпечення якісної підготовки фахівців-фінансистів на основі компетентнісного підходу у відповідності до сучасних вимог;

- забезпечення високого рівня викладання дисциплін викладачами кафедри;

- підготовка наукових кадрів (кандидатів та докторів економічних наук);

- здійснення науково-методичного супроводу наукової та освітньої діяльності;

- налагодження партнерських стосунків та співпраця з профільними кафедрами інших університетів;

- налагодження партнерських стосунків та співпраця з підприємствами, установами, організаціями.

Колектив кафедри здійснює підготовку фахівців за такими освітніми програмами:

-Фінансовий менеджмент.

-Соціальне забезпечення.

-Банківська справа.

Упродовж навчання, окрім загальних дисциплін, студенти вивчають такі дисципліни професійного спрямування: Вартісно-орієнтоване управління фінансами суб'єктів господарювання; Економіка і фінанси підприємства; Корпоративні фінанси; Менеджмент в сфері соціального забезпечення; Методика нарахування соціальних допомог; Міжнародне страхування; Міжнародні стандарти у сфері соціального забезпечення; Новітні технології та інструменти фінансових ринків; Планування та звітність в системі соціального захисту; Ринок фінансових послуг; Страховий менеджмент; Страхові послуги; Страхування; Страхування зовнішньоекономічної діяльності; Технології надання соціальних послуг та соціальне проектування; Управління соціальними ризиками; Управління фінансами в сфері соціального забезпечення; Управління фінансовою санацією підприємства; Фінанси галузей економіки; Фінанси зарубіжних корпорацій; Фінанси підприємств; Фінанси страхових компаній; Фінансова безпека в сфері соціального забезпечення; Фінансова діяльність суб'єктів господарювання; Фінансова санація та банкрутство підприємств; Фінансове адміністрування та менеджмент установ та організацій; Фінансове планування та бюджетування на підприємстві; Фінансовий менеджмент; Фінансовий ринок.

Після завершення навчання за вказаними освітніми програмами випускники можуть обіймати такі посади: президента та керівника фірми; фінансиста та економіста; фінансового менеджера та фінансового директора; фінансового аналітика і консультанта; фахівця з корпоративного управління; фахівця з управління активами; фахівця з фінансово-економічної безпеки; фахівця з біржових операцій; фахівця з депозитарної діяльності; фахівця-організатора торгівлі на ринку цінних паперів; брокера; дилера; маклера; андерайтера; актуарія; менеджера з продажу страхових продуктів; фахівця з ризикового страхування; фахівця зі страхового маркетингу; менеджера соціальних служб; соціального інспектора; інспектора з призначення та виплати пенсій; інспектора-ревізора; фахівця державної служби зайнятості, рекрутингової агенції, кадрової служби; соціального працівника; спеціаліста з прийому та виплати державних соціальних допомог, субсидій, компенсацій; менеджера у сфері соціального забезпечення; керівника соціальних проектів; консультанта із соціально-правових проблем.

Кафедра активно співпрацює з підприємствами, установами та організаціями, де студенти мають можливість набути практичного досвіду, брати участь у стажуваннях, тренінгах, навчальних практиках із подальшим працевлаштуванням: Страхова компанія «ІНГО»; ТОВ «ТЕРКОМ»; АТ «Страхова група «Ю.БІ.АЙ»; ТОВ «Теркон-буд»; ПрАТ Страхова компанія «Альфа-Гарант»; Тернопільська обласна дирекція НАСК «Оранта»; ПрАТ «Страхова компанія «ПЗУ Україна»; Тернопільська обласна дирекція ПАТ «Райффайзен банк Аваль»; Хмельницька філія ПАТ КБ «ПриватБанк»; Тернопільська філія ПАТ КБ «ПриватБанк»; Дубенське ТВБВ №10017/87 АТ «Ощадбанк»; КП «Фастівводоканал»; КП «Тернопільводоканал»; ТОВ «Газ-Пласт»; ПП «Західагроінвест»; Агрохолдинг «Контінентал Фармерз Груп»; Кредитна спілка «Калина»; Регіональне відділення Фонду державного майна України по Тернопільській обл.; Департамент соціального захисту населення Тернопільської державної обласної адміністрації; Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській обл.; Управління соціальної політики Тернопільської міської ради; Тернопільський міський територіальний центр соціального обслуговування населення.

На кафедрі функціонують студентські гуртки.

Студентський науковий гурток «Банківський аналітик» було створено при кафедрі фінансових технологій та банківського бізнесу Західноукраїнського національного університету для розвитку і поглиблення фахових знань студентів у банківській сфері. Учасники наукового гуртка організовують та проводять наукові круглі столи, семінари за участю представників банківських установ м. Тернополя, а також викладачів кафедри фінансових технологій та банківського бізнесу.

Важливим елементом функціонування Студентського наукового гуртка «Банківський аналітик» є участь учасників у підготовці наукових робіт та їх представлення на конкурсах. Найкраща наукова робота була представлена на XI Міжнародному конкурсі наукових робіт «Кредитно-банківська система: історія, сучасність та перспективи розвитку». За результатами доповіді та презентації Микола Марків отримав диплом ІІІ ступеня (Тема наукової роботи «Функціонування банківської системи України в умовах війни»).

Кафедра реалізує міжнародну співпрацю із зарубіжними партнерами: Люблінським католицьким університетом ім. Івана Павла ІІ (Польща); Краківським економічним університетом (Польща); Лодзинським університетом, м. Лодзь (Польща); Економічною академією м. Познань (Польща), Свіштовською господарською академією (Болгарія); Щецинським університетом, м. Щецин (Польща); Познанським економічним університетом, м. Познань (Польща); Товариством з обмеженою відповідальністю "Юрешен Едюкейшн Лінк Юа" (Республіка Індія).